București, Str. Traian 234
Clinica Pipera - Str. George Constantinescu nr. 2-4, București 020339 România
Clinica Traian - Str. Traian, nr. 234
Clinica Traian - Str. Traian, nr. 234, București 024046 România
021.9732 021.9732
Donna Medical Center » Noutăți de la Donna » Angajam Operator Receptie

Angajam Operator Receptie

OPERATOR RECEPTIE DONNA MEDICAL CENTER
Full time

Pentru sustinerea aplicatiei tale, trimite-ne un e-mail la donna@donna-medicalcenter.ro cu:
- scrisoarea de intentie prin care sa motivezi De ce vrei sa lucrezi ca operator receptie (si ce te califica pentru asta) si De ce crezi ca te-ai potrivi spiritului Donna Medical Center?
- CV-ul
- o poza recenta
- link la pagina personala de Facebook (daca ai).

Data limita: joi, 20 noiembrie.

CANDIDATUL IDEAL:
- Excelente abilitati de comunicare, relationare cu ceilalti
- Orientare spre oameni
- Persoana sociabila, placuta, proactiva, care cauta sa faca experienta celor din jur cat mai placuta
- Deschis catre imbunatatire si dezvoltare personale
- Studii superioare
- Sex feminin
- Varsta 22-28 de ani
- Experienta in receptie clinica medicala de minimum 1 an
- Cunostinte MS Office, Excel, produsele Google
- Abilitati editare, scris pe calculator rapid

RESPONSABILITATI:
Obiectivul postului: Desfasurarea activitatilor de receptie cu specific medical:
- Gestionarea corespondentei electronice, precum si a apelurilor telefonice
- Desfasurarea activitatilor de receptie cu specific medical
- Stabilirea programarilor pentru serviciul de consultatie pacienti
- Programarea pacientilor care suna pentru consultatii la medicii specialisti, precum si a pacientilor prezenti in clinca care doresc sa-si faca programare pentru un consult de specialitate la un medic specialist
- Confirmarea pacientilor
- Preluarea analizelor de la laboratorul de analize care furnizeaza rezultatele si verificarea acestora ca sunt corespunzatoare numelui de pe plic cu cel de pe rezultatul analizei
- Eliberarea rezultatelor analizelor catre pacienti si informarea perioadei in care pot suna pentru ridicarea analizelor
- Efectuarea inregistrarilor pe casa de marcat a tuturor incasarilor serviciilor medicale accesate de pacienti: consultatii, ecografii, analize etc
- Directionarea apelurilor telefonice corespunzator departamentelor solicitate de apelanti - Tinerea evidentei incasarilor si predarea ZET-ului corespunzator incasarilor inregistrate
- Indrumarea si oferirea pacientilor a informatiilor cu caracter medical solicitate

Plusuri (optional)
- Cunostinte contabilitate primara: evidenta Registrul casei,chitante, dispozitii de plata.
- Limba engleza

Beneficii:
- salariu competitiv
- mediu de lucru placut, cald si foarte prietenos
- oportunitati de training si specializare

Termenul limita pt aplicatii este joi, 20 noiembrie.
21-24 noiembrie: evaluarea canditatilor si invitatii la interviu.
24-28 noiembrie: interviuri cu candidatii selectati pentru interviu.
01-12 decembrie: 3 zile pregatire de baza si testare pe post pentru candidatii finalisti.
05 ianuarie 2014: angajare si START job.

Nu aplica daca nu respecti conditiile candidatului ideal.
Nu aplica daca nu poti veni la interviu in perioada 24-28 noiembrie.

Chiar daca ai mai aplicat in trecut, aplica din nou! Este posibil sa fi omis aplicatia ta.

Va multumim pentru interes!

Echipa Donna Medical Center
Centru de Excelenta Dedicat Sanatatii Femei

Articole recomandate

Pachete de servicii la Donna Medical Center

Asiguratori parteneri

Clinica Traian - Foișorul de Foc

București, str. Traian nr. 234, et. 1, Sector 2 (între Calea Moșilor și Foișorul de Foc)

Clinica Pipera - Barbu Văcărescu

București, str. George Constantinescu, nr. 2-4, Sector 2 (strada dintre Fabrica de Glucoză și Dimitrie Pompeiu).

Împreună salvăm vieți! Direcționează 3,5%!

Servicii de excelență pt. Sănătatea Femeii
Servicii de Excelență
pentru Sănătatea
Femeii
Diagnostic corect, rapid și foarte important precoce
Echipă de Medici cu Supraspecializare de 10-20 de Ani
Echipă de Medici cu
Supraspecializare
de 15-30 de Ani
Aparatură Vârf de Lance,Ultraperformantă
Aparatură
High-end,
Ultraperformantă
Verificare Anuală Completă în 60 de Minute
Verificare Anuală
Completă în
60 de Minute
Peste 80,000 de Pacienți Mulțumiți
Peste 80,000
de Pacienți
Mulțumiți
Website realizat de Triumf ® | Termeni și condiții